prof . Stanisław Obirek odpowiada ks. Oko: To wyparta seksualność owocuje takimi dewiacjami, jak pedofilia

Strona główna > Info > prof . Stanisław Obirek odpowiada ks. Oko: To wyparta seksualność owocuje takimi dewiacjami, jak pedofilia

Prof. Stanisław Obirek w Radiu ZET powiedział, że stanowisko osób związanych z kościołem w sprawie homoseksualizmu świadczy o nierozwiązanych problemach związanych z własną seksualnością. -Seksualność zepchnięta, wyparta, owocuje takimi dewiacjami jak pedofilia. To jest przypadek Kościoła. U księży, którzy mają kontakt z dziećmi często widzimy takie objawy i w tej chwili to nie są pomówienia ani oczernianie. Mamy solidne studia na ten temat. Ta grupa zawodowa jest dotknięta tą chorobą, którą trzeba leczyć – mówił Obirek.

Dyskusja rozpoczęła się od pytania Moniki Olejnik o „lobby homoseksualne” w Watykanie i słowa kardynała Grocholewskiego, który uważa, że homoseksualiści nie mogą być w seminariach. - Myślę, że Freud by nam tu wiele pomógł, to są często wyparte emocje – odpowiedział prof. Obirek.

Dodał, że „ma nieodparte wrażenie” dotyczące wielu polskich księży, że ich agresja i „antyhomoseksualne nastawienie” wynikają z tego, że mają oni problemy z własną seksualnością. - Jeżeli dla kogoś to nie jest problem, to nie angażuje się tak emocjonalnie. Próbuje zrozumieć świat, ale go nie piętnuje – mówił rozmówca Moniki Olejnik.

Monika Olejnik przypomniała, że według ks. Oko ”wśród pedofilów w Kościele, 90 procent to homoseksualiści”. - Ksiądz Oko jest jednym z tych, o których myślę. Jest człowiekiem z wyraźnymi kłopotami. Myślę że powinien przejść terapię – powiedział wtedy prof. Obirek, który tezy ks. Oko ocenił jako „bzdury”. – Chciałbym wiedzieć, gdzie ksiądz Oko zaczerpnął te dane. To są bzdury po prostu. Nie sądzę żeby warto było z tym dyskutować – dodał były jezuita.

Obirek w podobny sposób ocenił przypadek Matki Teresy, która nakłaniała kobiety zgwałcone w czasie wojny na Bałkanach, aby rodziły dzieci. -  Jakieś niezałatwione sprawy emocjonalne owocują często radykalnymi poglądami. U nas mamy przykład doktor Półtawskiej, która od czasu do czasu również wyskakuje z poglądami, które nas oburzają, ale myślę, że dadzą się wytłumaczyć w procesie jakiejś głębokiej terapii, której pewnych ludzi trzeba byłoby poddać – uciął dzisiejszy „Gość Radia ZET”.

Więcej na: http://www.radiozet.pl/Programy/Gosc-Radia-ZET

Monika Olejnik
Copyright © 2011 Monika Olejnik All Rights Reserved | Main photo by Piotr Porębski | artentic.com