Grzegorzowi Schetynie, który ogłasza, że “nie ma problemu uchodźców”, przypomnę, że w ostatni weekend w Morzu Śródziemnym utonęło 300 osób – pisze Monika Olejnik w “Gazecie Wyborczej”

Article article felietonmo
Monika Olejnik w "Gazecie Wyborczej" fot. Gazeta Wyborcza

Platforma zyskuje w sondażach dzięki wpadkom PiS. Tlenu dodał jej Donald Tusk brukselskim zwycięstwem 27:1, a potem przesłuchaniem, kiedy tłumy odprowadzały go do warszawskiej prokuratury.

Teraz ta partia zaczęła się dusić.

Jeszcze niedawno Grzegorz Schetyna kpił z PiS, że powinno się wsłuchiwać w słowa papieża Franciszka o gotowości przyjęcia ludzi uciekających od wojen i głodu oraz solidarności z osobami pozbawionymi swoich praw. Dzisiaj partia Schetyny, żeby przypodobać się obywatelom, którzy nie chcą uchodźców, potrafi powiedzieć ustami Sławomira Neumana, szefa klubu PO, że uchodźcom czy imigrantom należy pomagać, ale poza granicami. Najważniejsze jest bezpieczeństwo Polski. To są słowa Beaty Szydło i Mariusza Błaszczaka, których politycy PO oskarżali o brak empatii.

Platforma, która rozpaczała nad programem 500 plus, który zrujnuje gospodarkę, nagle ogłasza: 500 złotych od pierwszego dziecka.

Grzegorz Schetyna, dla którego słupki sondażowe są bogiem, nie chce podwyższenia wieku emerytalnego, tym samym dyskredytuje rządy Donalda Tuska. Może to jest jak w „Uchu Prezesa”: przychodzi Schetyna do Kaczyńskiego i mówi: Cel jest wspólny, uwalić Donalda.

Może Schetyna chce być drugim Kaczyńskim, za chwilę krzyknie: Nigdy związków partnerskich, a być może ogłosi, że „pigułka dzień po” bez recepty to skandal.

Czyżby jego partia uległa „dobrej zmianie”? W pogoni za „dobrą zmianą” traci się słuch i węch? Czy Ewa Kopacz wypisze się z PO, skoro będąc premierem i przewodniczącą partii, mówiła, że jesteśmy gotowi przyjąć 7 tys. uchodźców? Grzegorzowi Schetynie, który ogłasza, że „nie ma problemu uchodźców”, przypomnę, że w ostatni weekend w Morzu Śródziemnym utonęło 300 osób.

Dowiedz się więcej: http://wyborcza.pl/7,75968,21796755,monika-olejnik-dobra-zmiana-schetyny.html

Zobacz także
Thumb tomaszsiemoniak
Siemoniak o "elementach degenerowania policji": ...
Thumb article felietonmo
Pan Bóg to słyszy?
Thumb matczak
"To ja zadałem Morawskiemu pytanie. Było precyzy...